30 Ocak 2017 Pazartesi

EKLİPS | Oval Gölgelendirme/Karıştırma Fırçası Yorumu

Merhaba arkadaşlar.
Son zamanlarda instagram hesabımı (@mrvcel) takip ediyorsanız göz makyajlarına yoğunlaştığımı göreceksinizdir. Her üç paylaşımımdan bir tanesi göz makyajı üzerine olup, farklı çalışmalar deneyimliyorum. Durum böyleyken fırçaların önemini kavramam ise ortalama bu zamanlara tekabül etti.

Lafı fazla uzatmak istemediğimden konuya girmek istiyorum. Gratis'in sık sık yapmış olduğu indirimlerden birinde veya değil tam hatırlamıyorum. Eklipsin metal tasarımlı, metal saplı fırçalarına denk geldim, yeni çıkartılmıştı, raflarda kullanıcılarını bekliyordu. Ben de kendime iki fırçasını aldım Biri kontur fırçası, diğeri ise şimdi anlatacak olduğum Eklips Oval Gölgelendirme Fırçası.İlk olarak bahsedeceğim nokta ürün tasarım olarak şık duruyor, hafif bir sapı var. İlerleyen dönemlerde, çokça kullanımda zedelenebilir izlenimi verse de şu anlık bir sıkıntı yaşatmadı. Bununla birlikte instagramda ürünle ilgili sapı kopan, elinde kalan birkaç arkadaşa rastladığımı itiraf edebilirim. Gölgelendirme, karıştırma fırçası olarak değerlendirdiğimde ise hem iyi hem kötü yanları mevcut. Şöyle ki bu fırça bir karıştırma fırçası olamayacak kadar büyük! İri gözlere ve geniş göz kapaklarına sahip insanlar evet belki gölgeleme veya karıştırma fırçası olarak kullanabilirler. Ortalamadan biraz küçük gözlere sahip insanlar için , hele ki bu kişiler makyaja yeni başlamışlarsa bu fırçayı öyle çokça seveceklerini sanmıyorum.


Ürünün en güzel iki kullanımı benim için şöyle;
 • Baz farı, ten rengi bir far olabilir bütünce göz kapağına uygulamak için oldukça ideal.
 • Birde katlanma bölgesi ve geçiş bölgesi dediğimiz kısma hızlı sür çık göz makyajları yapmak için çok seviyorum. Benim göz yapım, göz kapağım biraz daha geniş olduğu için Eklips oval gölgelendirme fırçası o şekil kullanımda bana büyük kolaylık sağlıyor.
 • Göz altına kapatıcı uygulamalarında da başarılı olabilir. Tabi bu önerim tek seferlik uygulamalar için geçerli. Fırça kirliyken ikinci kez kapatıcı uygulama denemesinde çizgilenmeler yapacaktır.

Sentetik  bir fırça aynı zamanda tok bir fırça. Farları çok çok içine almıyor. Göz üzerine güzel transfer ediyor. Yoğun uygulama yapmadığı için daha doğal bitişler elde edilebiliyor. Kıllarının yoğunluğundan ve büyüklüğünden dolayı bir karıştırma fırçası kadar hafif bir uygulama da sağlamıyor tabi. Geçiş ve katlanma bölgesine bir farla gölge yapıp, maskaralayıp çıkmak için yani hızlı makyajlar için kullandığım bir ürün oldu. Yine katlanma bölgesinden kaşa doğru olan bölüme uygulamayı Eklips Gölgelendirme Fırçası ile yaptığım bir makyajı aşağıya ekliyorum. Farklı fırçalar da kullandım, amacım bu paylaşıma biraz renk katmak!


Umarım göz  makyajımı beğenmişsinizdir.  Eklips Oval Gölgelendirme Fırçası temizleme aşamasında sıkıntı çıkarmayan bir ürün oldu benim için. Kuruması sadece kullandığım diğer fırça markalarına zanaran bir tık daha fazla zaman alıyor.

EKLİPS markalı tüm ürünler ve bu fırça serisi GRATİS mağazarında satılıyor. Bu fırçanın fiyatı ben aldığımda 10 tl civarıydı sanıyorum. Okuduğunuz için teşekkürler. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere. 


5 yorum :

 1. makyaj inanılmaz güzel olmuş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ediyorum Ecem 👍🏻🌸 sende makyaj üzerine paylaşımlar yapıyordun dite hatırlıyorum, blogu daha aktif kullandığım zamanlar zevkle okuyordum. Sevgiler 💕🌸

   Sil
 2. Fırçanın görünümü kesinlikle şık evet ama makyaj çok daha şık olmuş bence :)

  YanıtlaSil
 3. Hafta sonu bu fırçadan aldım bende sana soracaktım unutmuştum :) indirimde bulunca aldım hemen indirimli fiyat 8.90

  YanıtlaSil