26 Şubat 2019 Salı

Liquid Keratin Hızlı Saç Uzatma 3'lü Set İncelemesi

Merhaba arkadaşlar;
Bugün daha önce yazmış olduğum Keratin Bakım Seti'nden sonra ikinci bir set deneme şansım oldu. Şimdi o seti sizinle birlikte inceleyeceğiz. 

Uzun saçlara sahip olmak birçok kadının hayalini süslüyor biliyorum, o kadınların başında ise bilin bakalım kim geliyor? Tabiki de ben :) Yıllarca saç uzatmak için aklınıza gelebilecek her türlü şeyi kafa derime uyguladım. Sinemaki kürleri, vitaminler, yağlar...Yumurta bile sürdüm desem inanır mısınız? Bu kürlere az çok aşina kişiler bilirler zor-zahmetli bir süreç. Bu içerikleri al, hazırla uygula sonra saçtan arındırmaya çalış derken artık en sonunda yıldım. Kendi haline bırakmıştım saçlarımı. Sonra LIQUID KERATİN sitesinden HIZLI SAÇ UZATMA 3'LÜ SETİ' ni gördüm ve kullanmaya başladım. İlk seti bitirdim ve ikinci seti kullanmaya başladığım içinde bir yazıyı hakkediyor diye düşündüm .



Hızlı Saç Uzatan Keratin Bakım Seti  İçeriği :

Liquid Keratin Şampuan ( 350 ml )
Liquid Keratin İksir (Gözenek Açıcı ) ( 50 ml )
Liquid Keratin Dip Bakım Yağı ( 50 )




Saçınızın var olan uzama hızını arttıran bu setin kullanım detaylarına geçmeden önce set içindeki ürünlerden biraz bahsedelim isterseniz. Bu set kendi içinde bir adet arındırıcı şampuanı ile geliyor. Öncelikle neden bu şampuanı kullanmaya ihtiyacımız var, hangi yönüyle diğer şampuanlardan ayrılıyor ondan bahsedelim . Normal market şampuanları içinde bazı maddeler barındırıyor örneğin slikon gibi, silikon saçta bi tabaka oluşturarak saçı daha yumuşak yapıyor , bir kalkan oluşturduğu söyleniyor. Ama uzmanlar bu maddelerin saça uzun vadede daha fazla zarar verdiğini söylemekte. Ve saçımızdaki kalıntılar ve kalkan yapılar varken , saça uyguladığımız ve etki etmesini istediğimiz ana bakımın işlemesi çok zor olacaktır. Bu yüzden Hızlı Saç Uzatan 3'lü Bakım Seti kendi özel şampuanıyla geliyor ve benim tavsiyem kullanma aşamalarına ve ürünlere sadık kalarak bu bakımı tamamlamanız. Bu şampuan saçları deyim yerindeyse gıcır gıcır yapıyor, saç derinizin ve saçlarınızın önceki günlerden kalma tüm kir ve kalıntılardan arındığını hissediyorsunuz. Benim saçlarım çok karışır normalde ama saçlarımı açamıyorum, acayip zor taranıyor diyemem. Bu yüzden benim için etkisi tek başına da yeterli. Kuru saçlar için bir şampuan, içerisinde silikon, paraben, SLS ve türevlerini içermediği ambalajında belirtilmiş. Saçlarımızı iki kez bu şampuan ile yıkıyoruz. Bu iki şampuanlama olayıda çok ilginçtir ki , saçımı ne kadar ıslatırsam ıslatayım ilk şampuanlamada tam köpürtemiyorum ama ikincisinde bingo! Uzmanlar bu kısmı düşünerek 2 demiş olabilirler mi acaba ? 

İkinci ürünümüzü uygulamadan önce benim tavsiyem saçlarınızı kendi halinde kurutmanız , ben kurutma makinesine çok elzem durumlar dışında dokunmamaya çalışıyorum. Saçlarımı daha çok koruduğuma inanıyorum. Zamanı az olan insanlardansanız tabi tercih edebilirsiniz. Saçlarımızı kuruttuk, Gözenek Açıcı İksir'imize geçiyoruz. Ortalama 15  pompa, saçınızı bölgelere ayırarak 1-2 pompa uygulama yaparak tüm saç diplerinize bu ürünü yedirebilirsiniz. Saç diplerinize ense köklerinden yukarı doğru minimum 5 dklık bir masajla ürünün tam olarak nüfuz etmesini sağlayabilirsiniz. İlk etapta saçlarınıza su kıvamlı bir ürünü sürmüşsünüz hiçbir şey hissetmiyorsunuz gibi oluyor ama dakikalar geçtikçe saç diplerinizin ürünle etkileşime geçtiğini hissediyorsunuz. Saç diplerinizde bir hareketlenme oluyor.  Liquid Keratin Gözenek Açıcı İsir İçeriği; Hydrolyzed Keratine, Mentol, De-panthonel, E-Vitamini, Ardıç ekstratı, Buğday ekstratı, Defne Ekstratı, Isırgan Ekstratı, At Kuyruğu Ekstratı, Biberiye Ekstratı, Hint Yağı var . Tamamen doğal bir içerik listesi olduğunu da görebilirsiniz. Anlamadığım, bu ne ki acaba dediğim hiçbir içerik yok. Mentolün etkisini ve kokusunu alıyorsunuz. Bu özel içeriği sayesinde gözenekleri açarak saçın alt katmanına bir sonraki uygulayacağımız bakım yağının daha iyi işlemesini sağlıyormuş. Bu ürünün saçımıza tam etki etmesi için bi 10-15 dk bekliyoruz.




Geldik üçüncü uygulamamıza ; Dip Bakım Yağı  . İçeriğinde ısırgan Tohumu Yağı, Mersin Yağı, Argan Yağı, Avakado Yağı, Ylang Yağı, Akgünlük Yağı, Sarımsak Yağı, Çamterebentin Yağı, Limon Otu Yağı, Kayısı Çekirdek Yağı, Hindistan Cevizi Yağı, Badem Yağı, Hint Yağı, Buğday Yağı, Okaliptus Yağı, Jojoba Yağı gibi birçok doğal ve besleyici yağ bulunduruyor. Limon otu yağı çok doğal ve fresh bir koku sağlamış ve yıkadıktan sonra bile o güzel kokuyu saçta alıyorsunuz. Yapay hiçbir koku yok.  Dip bakım yağından da 15 pompa kadar saç diplerine yedirip, bir bone veya strec yardımı ile saçları sarıp, kendi ısısı ile saça daha iyi işlemesi sağlanabilir. 5-10 saat arası bu dip bakım yağının saçınızda beklemesi gerekmekte, o yüzden geceleri yapabilirsiniz. Ya da evde olduğunuz boş bir günde. Ardından şampuanımızla saçımızdan yağı arındırıp, yıkayıp  işlemi tamamlıyoruz. Bu şekilde haftada 2 kez uygulama yaparak Keratin dip bakım yağı ve keratin iksir 8 ila 10 hafta yeterli gelirken, keratin şampuanı 2 ila 3 ay yeterli geliyor.



SAÇ UZATMA ÜÇLÜ SET HAKKINDA GENEL YORUMLARIM


 •  Diğer bakım kürlerinden gözenek açıcı iksir yardımıyla ayrıldığını düşünüyorum. Bir farklılık getirilmiş.
 •  Dip bakım yağında birçok faydalı yağ uzmanlarca belirlenen şekilde birleştirilmiş bir karışım oluşturulmuş, yorucu bi yanı yok hazır bir karışım ve uygulaması kolay.
 •  Bu genel bakım saç diplerini rahatlatıyor , daha hafif hissediyorsunuz kafa derinizi.
 • Cm cm uzatma etkisini bilemiyorum ama kullandığım dönem saçlarımı bayağı uzatmıştım. Saç uçlarından hafif ara makasla geçildiği için saçlarım çok incelmişti bu kürlerle uzattıktan sonra kestirdim. Şu an daha iyi saçlarım. Aşağı yukarı koyacağım foto uzunluğunda yine, ama şu an uçları daha iyi daha küt ve kalın. O ara geçiş döneminde bana kolaylık sağladı saçlarımı eski şekline sokarken :)
 •  Bu kürün uzatma etkisi kişiden kişiye değişecektir, bilirsiniz bazı insanlar vardır 5-6 ay görmezsiniz ama saçları omuzdan beline gelmiştir. Bazıları vardır sanki saç hep yerinde sayıyormuş gibidir. Benim saçlar hızlı uzayanlardan elbet değil, normalden daha az bi uzama hızı var ve saç tellerim incecik olduğu için uçlardaki incelme ve kopmalarla birlikte hafif yerinde sayıyormuş gibi gelir. Bu tip bakımlarla saçın uzamasını bi tık daha ileriye taşıyabiliyorum . İçten beslenmenizde sıkıntı yoksa bu bakım saç uzama hızınıza olumlu anlamda etki edecektir mutlaka. Ve uzamıyor diye düşünmeyin, saçınızın önce-sonra fotoğraflarını alın. Uzamadaki net farkı o şekilde daha iyi görür ve motive olursunuz. Ve kür haftada 2 kez kullanılmalı diyor, çok yoğun haftalarda ben 1 kez ancak uygulayabiliyorum. Bu noktada da kürün etkisini kendimiz azaltıyoruz misal, düzenli kullanımı es geçmememiz gerek. 
 •  Kür tamamiyle doğal içerik lerden oluştuğu için içim rahat kullandım .
 • İlk kürü - ilk seti bitirdikten sonra herhangi bir yan etki veya dökülme ile karşılaşmadım.
 • Saç uçlarına bakım yapmak isterseniz birde bu setin Hızlı Saç Uzatma Keratin Set diye ek olarak keratin sprey içeren ve saçları uçtan onaran bir bir ürün daha var. Saçlarınız benim gibi az yıpranmışsa o seti deneyip hem dip hem uç bakımı yapabilirsiniz.
 • Ben kendim şu yazımda bahsettiğim Keratin Bakım Set'ini tekrar aldığım için bu set bittiğinde onları kullanacağım. O yüzden bu etapta saç uçlarıma dokunmadım. 
 • Saçlarınız çok yıpranmışsa,  açma işlemlerinde  dolayı lastiklenmeler mevcutsa keratin seti mutlaka öneririm. İçerdiği doğal keratin sayesinde evde kendi keratin bakımınızı uygulayabilirsiniz.  Hem onarılsın hem uzasın istiyorum diyenler bu setle  dönüşümlü olarak kullanabilirsiniz.
 • Saç sorunlarınızı firmanın uzmanlarına iletirseniz kullanmanız gereken set konusunda sizi bilgilendirebilirler. 
 •  Bu ürünler aynı zamanda uluslararası patentli ve diğer özellikleri;
 • Bebek saçlarındaki gelişmeyi hızlandırarak hızlı uzamasına destek olur.
 • İçeriğindeki saf yağlar, cilt üzerindeki sivilce, kaşıntı, kepek, egzama, kuruma ve alerjik reaksiyon gösteren saç köklerinde hızlı bir dengeleyicidir.
 • B ve E vitaminli formülü sayesinde kafa derisinde hızla yeniden yapılanmayı sağlar…
 • Saçınızda en doğal ve en etkili keratin saç botoksu etkisi yaparak saçlarınız daha hızlı uzama sağlar. 
 •  Organik sertifikalı ürünler içerdiği için hamile kadınlar ve emziren annelerde kullanabilirmiş.

Saçlarım bu boya gelmişti. Ama yanlış kesim işleminden dolayı orta ve uç kısımlardaki hacim farkını görebiliyorsunuzdur. Bu şekilde setle birlikte bu kadar uzatıp uçlardaki o cılız kısımdan kurtuldum. Şimdi ikinci kürümle birlikte daha eşit bir şekilde uzatmaya çalışıyorum. Kür bitiminde bir öncesi-sonrası görsel ile uzatma etkisini de size göstereceğim inşallah, öncekinde çekmiştim ama İcloud'uma yedeklemediği için telefon, geri yüklemesinde gitti görsellerim. Hatta öyleki bunu kuzenimin nişanında foto makinesiyle çektirmiştik, direk ordan aldım da kestim kendimi ..

Bu arada şu an bu saç bakım ürünlerinin satıldığı KeratinBakim.com sitesinde setlerde %60 a varan bir indirim var. Benim aldığım Hızlı Saç Uzatma 3'lü Set fiyatı şu an indirimde siteden bakabilirsiniz.
İndirim dönemlerini kaçırmayın derim.

Yeni bir saç bakım yazısında görüşmek üzere kendinize cici bakın :)









2 yorum :

 1. Canım Ağzına diline sağlık çok güzel açıklayıcı Olmuş Bende bu setleri uzun zamandır incelemeye almıştım fakat senin Verdiğin bilgilerden sonra hele uluslararası patent belgeli olduğunu da öğrendikten sonra set olarak Almaya karar verdim zaten daha önce organik likit keratin şampuanı kullanmıştım Çok memnun kalmıştım sizlere çok teşekkür ediyorum

  YanıtlaSil
 2. evet sayende aldım çok işe yaradı aşkım dökülmem de vadı o da durdu. çok merci cnm.

  YanıtlaSil