31 Temmuz 2019 Çarşamba

Farmasi ZEN Maskara incelemesi

Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba ! Yine bana yazı hazırlama hevesi geldi , son zamanlarda hatta geçtiğimiz son bir yılda o kadar çok ürün deneme şansım oldu ki. Bazen hepsini yazmak istesem bile kendi hayat koşturmacam ya da kendi psikolojik durumum o kadar elverişli olmuyor. Bu blogun tüm herşeyini kendim oluşturduğum içinde hiçbir zaman yazılarımı kaldırmam diye düşünüyorum. O yüzden buraya çok büyük zaman aralıklarıyla bile olsa yazı girmek istiyorum. Yeni bir maskara incelemesi ile klavye başındayım. Temmuz ayı başında Farmasi markasından hem toplu bir alışveriş yaptım hem de üye oldum. Elimde zaten birçok ürünü vardı, kalan kısmı da bu şekilde yavaş yavaş toplamayı planlıyorum. Farmasi Zen maskara da bu ay belli bir tutar alışverişe hediyeydi. Fırça yapısını da sevdiğimden hemen denemek istedim. Başlangıç yazımda da uygun fiyatlı bir maskaraya yer vermiş olurum diye düşündüm.

Farmasi Zen Maskara klasik bir ambalajda geliyor, siyah-beyaz bi dış tasarım yapmışlar. Marka geçtiğimiz aylarda ürün ambalajlarında değişikliğe giderek siyah ağırlıklı yeni, sade tasarımlara geçmişti. Zen maskarayı ben daha önce kullanmış olabilirim tam emin değilim. Farmasi markasında 5-6 maskara deneyimim oldu şu zamana kadar aralarından sadece bir maskarayı sevmiştim Deep Black isimli , onunda tarağı plastik formdaydı Zen maskara da olduğu gibi. Diğerlerinden kendi kirpiklerimde istediğim etkiyi alamadığım için pek kullandığım söylenemez. Zen maskara bir koruma bandı ile gelmişti, sanırım o bant üzerinde içerik bilgisi yer alıyordur, zira maskara üzerinde gramajdan tutunda, kullanım ömrüne kadar diğer maskaralarda alışkın olduğumuz hiçbir bilgi yer almıyor. Dikkatimi verip koruma bandı ve etiketini okumadığım için internetten bulduğum bilgilerden biraz yararlanacağım. 8 ml lik bir tüpte geliyor, gramaj çok önemli mi bilmiyorum sizler için çünkü eğer seyehat boy değilse aşağı yukarı tüm markalarda bu civarlarda oluyor.


Maskaranın fırçası ince uzun bana göre kullanışlı bir tasarımı var. Çok büyük-geniş olmadığı için her göz her kirpik tipinin rahatlıkla kullanabileceği , çok bulaştırma yapmaya müsait olmayan kullanışlı bir fırça. Plastik kıllar kirpik diplerinizi acıtmıyor , Maybelline Lash Sensational ters bi harakette göze anlık zarar verebilecek bi fırçaya sahip misal yada aynı markanın Rocket maskarası , kıllar kısa olduğu için rahatsız etmeden kirpik dibine bu fırçayla iyi bir şekilde girebiliyorsunuz.

 
Farmasi ZEN maskaranın tek kat uygulanmış hali bu şekilde;

  • Kıl yapısı sayesinde kirpikleri dipten uca iyi bir şekilde ayırıyor.
  • Eğer kirpik kıvırıcı kullanıyorsanız etkisini kırmıyor, aynı şekilde maskara sürdükten sonra da kalkık ve kıvrık halde kalmasını sağlıyor.
  • Kirpik liftingi etkisi verdiğini bile söyleyebiliriz.
  • Gördüğünüz gibi bulaşma hiç yok.
  • İlk açıldığında kıvamı  kirpikleri yapıştıracak cinsten ıslak bir rimel değil.
  • Kıvamı bence ideal .
  •  Akma sorunu ben yaşamadım , bir gece de maskarayla uyumama rağmen akma yok denecek kadar azdı.
  •  Hızlı temizleniyor.

Farmasi Zen maskaranın bir ve ikinci kattaki görünümleri ise benim kirpiklerimde bu şekilde. 
İdeal bir kuruma süresi var maskaranın , biraz bekleyip ikinci katı geçtiğimde kirpik sonlarımda biraz yapıştırma meydana geldi. Kimileri bu görüntüyü severken kimileri hoşlanmaz , tüm yüz görünüm olarak ele alırsam benim için sıkıntı yok. İkinci katta da yine kirpiklerde bir ağırlık oluşturmadığını ve onları düşürmediğini görebilirsiniz.Ürünü Farmasi temsilcilerinden, instagramda satan hesaplardan  veya kendiniz üye olarak ya da N11 ve Trendyol gibi sitelerden alabilirsiniz. 12-20 tl aralığında fiyatlandırıldığını gördüm farklı sitelerce. Farmasi Zen Maskara günlük kullanıma uygun, fiyat-performans ürünü olan bir maskara. Denemeyenlere tavsiye ederim. Farmasi Zen maskarayı kullanan kişilerin ise yorumlarını bekliyorum. Sizin benden başka bu maskaraya dair ekleyebileceğiniz detaylar varsa yorumlarda buluşalım. 

Bir sonraki yazıda görüşmek üzere.Hiç yorum yok :

Yorum Gönder