12 Ekim 2019 Cumartesi

Le Reve - PIXI GREEN Lens İncelemesi

Yeni bir yazı serisinden hepinize 'Merhaba' demek istiyorum. Konumuz kozmetiğin bir alt kategorisi olan renkli lensler. Birçok kişinin eskiye nazaran daha çok renkli lens tercih ettiğini görebiliyoruz, sosyal medya bu nokta da en büyük aracı olsa da benim de lens ilgim lise çağlarıma dayanıyor. Ailenin tek kahverengi gözlü bireyiyim (babamı saymıyorum :) ) . Annem ve erkek kardeşim yeşil gözlüler ve arada benim de bu konuda keşkelerimin olduğunu inkar edemem. Geçtiğimiz 2 yılı da aktif lens kullanıcı olarak geçirdiğim ve birbirinden farklı bir sürü marka ve renk lens deneyimim olduğu için, siz kullanıcılara rehber olması açısından bu renkli lens inceleme serisine başlıyorum . Serinin ilk rengi şüphesiz ki benim bir yıldır favorim saydığım LE REVE markasına ait Pixi Green olsun istedim . İsterseniz Pixi Green rengine önce biraz yakından bakalım . 
 

Pixi Green rengi iki katmandan oluşan bir lens.  Sol tarafta lensin düz , sağ tarafta ise lensin ters halini görebilirsiniz.  Genel bilgilere yer verecek olursak ;
Marka : LE REVE
Renk : Pixi Green
Kullanım süresi : Yıllık
BC : 8.6
DIA : 14.4

Renk ton olarak yosun yeşili olarak tanımlanmış, oldukça yerinde bir renk tanımlaması olduğunu düşünüyorum. Lensteki ilk iç çember göze genel yeşil rengini veren kısımken dış çember ise hare bölümümüz oluyor. İki ton arası farklılık hare görünümünü desteklemek için tasarlanmış , göz üzerinde birbirine yakın harmanlanmış bir renk görüyorsunuz .  


Telefonumdan aktardığım görsellerin formatı desteklenmediği için kırpma düzeltme imkanı vermedi. O yüzden ham halleriyle atacağım her birini. Üstte görmüş olduğunuz kendi göz rengim. orta kısımlarda kahve baskın ama yakından bakınca minik yeşil damarların olduğunu görebiliyorum. Normalde orta kahve göz rengim ama dediğim gibi tek ton bir kahve değil ve ela da değil. 

Çekim yaptığım alan evimin mutfağı benzer ışıklarda yakalamaya çalışıyorum genelde . Bu da Pixi Green renginin bende duruşu. Kendi gözümle nasıl iyi kaynaştığını ilk görsel anlatıyor diye düşünüyorum. FARKLI göz ve tüm yüz görsellerimi de aşağıya ekliyor olacağım. Onları incelemeden geçmeyin derim .


Le Reve Pixi Green lensi hakkında genel düşüncelerim ;
 •  Oksijen geçirgenliği yüksek kullanımı konforlu lensler. Ben 8 saat devamlı kullandıktan sonra lensi  hissetmeye başlıyorum gözlerimde kuruluk var.  Tekrar birkaç dk solusyonda beklettikten sonra takıyorum bazen bazen de 8 saati aşmamaya çalışıyorum . Örneğin o gün araba yolculuğu yapacaksam ve klima sürekli açık olursa daha ilk saatlerden kuruma yaşayabiliyorum. Eğer sizde sürekli klima çalışan bir ortamda çalışıyorsanız, bilgisayar başı sürekli ekrana bakmanızı gerektiren bir mesleğiniz vs varsa kuruluk çevre şartlarına ve sizin kendi göz kuruluğunuza bağlı değişiklik gösterebilir. Lenslerinizin konforunu düşünürken bunu hesaba katmanızı ve ona göre lens almanızı öneririm.
 •  Pixi Green yoğun boyamalı, gözünüzü full kapatan renk pigmentleri çok güçlü bir lens. 
 • Lensin renk geçişinde ve boyamasında diğer markalardan farklı olarak bir canlılık var , bazı lensler gözleri donuk gösterir bilirsiniz, bu lenste bunun önüne geçilerek yapılan tasarım ve renk seçimi ile gerçek göz derinliğine benzer bir ifade sunulmuş.
 • Beni bu lensle görenler hep çok doğal olduğunu söylediler.  Bazı yakınlarım ise taktığımı görüşmelerimizde çok sonradan farkettiler. Yani birebir görüşmelerde kişiler gördüğünde hemen lens var algısını yaratmıyor.
 • doğallık açısından bence muazzam , benimle bütünleşen bir renk oldu. İkinci kutumu da aldığım için bu konu da rahat yorum yapabiliyorum.

DİKKAT ETMENİZ GEREKEN NOKTALAR:
 •  Tüm lens renkleri lensi takan kişinin zemin göz rengine, göz bebeği ve genel renkli kısmın büyüklüğüne, göz-kaş bölgesinin dar veya geniş açılı olmasına , cilt alt tonuna, tercih ettiği makyaj stiline ve saç rengine göre farklılık gösterir. 
 • Örneğin ben açık tenli , kumral , göz zemin rengi nispeten açık biriyim . Dolayısıyla bu Yosun Yeşili olarak tanımladıkları renk bende daha orta tonlu bir yeşilken bunu takan koyu kahve veya siyah gözlü birinde 3-4 kat daha koyu yeşil duracaktır.  Benimle aynı duruşu yakalayabilmeniz için bana yakın özelliklerde olmanız gerekli.
 • Lenste canlılık veren dediğim tasarım bazılarınıza daha dikkat çekici - fazla canlı gibi gelebilir. Özellikle diğer lens tasarımlarına aşinaysanız. 
 • Yüklediğim görsellerde ışık oynaması da dahil hiçbir işlem yoktur. Hepsi ham ilk çekilmiş haliyle size sunulmuştur. 
 • Lensin pupil boşluğu standart olup, kesin bir hatla belirlenmiştir.   Ortadan sonlara doğru rengin dağıldığı daha belirgin olmayan pupil boşluğuna alışkınsanız bu pupil tasarımını yadırgayabilirsiniz.
 • Lensler kendi gözüm için söylersek , gözümü büyütmeyen saran yapıdadır. Sizin göz çapınıza göre sizde de duruşu değişir. Ama genelde belli standartlarda üretildiğikleri için, çoğunluk göz önüne alınmıştır. Çoğu insanın değerleri aşayı yukarı bu değerlere yakındır. Yine de siz farklı olan azınlık gruptan olabilirsiniz. 
Bu yüzden Lens Almadan önce ;
 •  Mutlaka göz muayanesinden geçin, çapınızı , göz değerlerinizi öğrenin ; gözlerinizin bozuk veya dereceli olmasına gerek yok kozmetik veya keyif amaçlı bile takıyor olsanız kendi sağlığınızı yine kendiniz önemsemelisiniz.  Bu ön işlem size lens kullanımına uygunluğunuz ve doğru seçimler yapabilmeniz açısından fayda sağlar. Hem de bir uzman görüşü almış olursunuz.
Lensi kullanım aşamasında ;
 •  Lens çok hassas yapılı bir üründür, kendi solusyonuyla bir kutu içerisinde muhafaza edilmeli  ve bu solusyon lens kullanılmasa bile 2-3 günlük periyotlarla tazelenmelidir.
 • Lens takmadan önce ellerinizi yıkamalı  ve bir kağıt havlu ile kurulanmalısınızç. El üzerinde herhangi bir mikrop veya toz taneceği kalmaması için bu adım hem lensi takarken hem de çıkarırken önem taşır. 
 • Lens kullnmaya başladığınız ilk dönemde tırnaklarınızı olabildiğince kısa kullanmanızı öneririm, bu sayede lens kullanımına alışma aşamasında takıp çıkartırken lensin çizilmesi ve zedelenmesinin önüne geçmiş olursunuz .
 • Lensi taktıktan sonra gözünüzü açıp kapatırken lens yerinden oynuyor veya gözünüzde bir rahatsızlık hissediyorsanız yüksek ihtimalle lensi ters takmış olduğunuz anlamına gelir. Lens kullanımı ve göze oturtma ile ilgili videolu içerikleri izleyebilirsiniz.
 • Makyaj yapıyorsanız lensi makyajdan önce takmalı ve makyajınızı temizlemeden önce de çıkarmalısınız. 

 Bu görselde lens karanlık bir oda içinde sadece ring light (ek ışık) kullanılarak çekilmiştir. Gün ışığı ve yapay ışık çekimleri arasında ki farkı karşılaştırabilmeniz adına bunu da ekliyorum .Ve Pixi Green renginin görsellerine, telefon çekimlerine ek olarak birde profesyonel makine çekimi de eklemek istiyorum. Bu sayede rengi birçok açıdan değerlendirme fırsatınız olur.

Bana boncuk boncuk bakışlar sağlayan Le Reve - Pixi Green ile alakalı genel görüşlerim ve incelemem bu şekilde. Bu lensleri Türkiye'ye getiren ana firma instagram da @armaoptik ve birçok şehire de bayilik verdiler. İnstagram hesaplarında gönderiler altında hangi şehir ve hangi optik mağazalarında ürünlerinin yer aldığını görebilirsiniz. Eğer şehrinizde yoksa yada üşengeçseniz de direk @armaoptik instagram hesabına dm veya whatsaptan mesaj atıp siparişinizi oluşturabilirsiniz. bu alanda geçtiğimiz yıllarda bu yılda dahil olmak üzere birinci seçilen , ödülleri olan, titiz bir ekiple çalışan güvenilir bir lens butiğidir. İstanbul'da yaşıyorsanız mağazalarına gidebilir benden de bir selam iletebilirsiniz. 

İncelememi istediğiniz diğer renk lenslerini ise bana instagram hesabım olan @mrvcel den mesaj atabilir yada buraya yorum olarak bırakabilirsiniz.

4 yorum :

 1. Çok doğal çok güzel durmuş canım :)

  YanıtlaSil
 2. Lutfen la reve aloe blue hakkinda bilgi verirmisiniz?

  YanıtlaSil
 3. "Ortadan sonlara doğru rengin dağıldığı daha belirgin olmayan pupil boşluğuna sahip" yeşil/ela lenslere örnek verebilir misiniz?

  YanıtlaSil