17 Kasım 2019 Pazar

Marc Anthony Coconut Oil&She Butter şampuanı ve saç kremi

Herkese selam. Bu aralar saç bakım rutinim fazlaca sorulduğu ve günlük hayatta da maksimum sözel beğeniyle karşılaşınca bu seriye bir yer vermem gerektiğini düşündüm. İnstagramda genel olarak saçlarım beğenilir ve her dönem belli başlı sorular alırım, bakım rutinim, saç şekillendirme ürünlerim veya tarzım gibi gibi. En çokta saçımın dalgası soruluyor, belki bunu başka bir yazıya saklarız . Kullanıp bitirdiğim Marc Anthony markasına ait bu iki ürünü inceleyelim.
Marc Anthony Coconut Oil&She Butter şampuanı ve saç kremi ;

Biotin içeriği ile güçlendirilmiş bu eşsiz formül; hasarlı ve kuru saçları yeniden yapılandırarak, saçların daha sağlıklı ve parlak görünmesine yardımcı olur. Kırık ve çatallaşmış saç uçlarını onarmayı hedefler. Nemlendirici Hindistan Cevizi Yağı ve Onarıcı Shea Butter içeriklerinin mükemmel birleşimi; kırılgan saç tellerini neme doyurarak, saçları yeniler ve canlandırır. Saç rengini korur. Paraben, Ftalat, Sülfat ve SLS İÇERMEZ!
           Geçtiğimiz sene evlenmeden önce yani saçlarımı uzatmaya çalıştığım döneme tekabül ediyordu. İnce telli saçların derdini bilirsiniz.
 •  Çoğunlukla hızlı uzamaz.
 • Saçlara ısıl işlem( maşa, düzleştirici vb) ya da  boyama- saç rengini açma vb uygulamasanız dahi, günlük rutinde bile kırılmaya çok müsaittir. Saçlar tararken kırılır, saçlarınızı sıkı topladığınızda kırılır, yastıkla sürtünmeden dolayı bile kırıklar meydana gelebilir. Tabi ki tüm bu saydıklarım diğer saç tipleei içinde geçerli ancak en çok etkilenen saç tipi 'İnce Telli' dediğimiz nispeten zayıf kalan o saçlardır. 
 • Uçlardaki incelmeden kaynaklı da saçların kö kısmıyla son kısmı arasında ciddi bir hacim farkını da hissedersiniz.
 • Eğer saçlarınızı kestirmiyorsanız (uzatmak için 1 sene hiç kuaföre gitmemek gibi) ne kadar bakım yapsanız da eşit, hacimli, sağlıklı saçlara kavuşamazsınız .
Benim Marc Anthony markası ile deneyimim bu kötü saç dönemimde olmadı ama o dönem kurtarıcı olabileceğini düşündüğüm için yukarıda ki özellikleri size sıraladım . Düğünden hemen sonra bu da Nisan 2019 un son günlerine tekabül ediyor. Saçlarımı bir karış kadar kestirerek , omuzlarıma ancak varan bir boya getirdim . Hala kırıkların etkisinden kurtulamamıştı saçlarım  ve Eylül ayında bir kesim daha yaptırarak saçlarımı olabildiğince sağlıklı dönemine getirdim. bu iki kesim dönemi arasında da Marc Anthony Coconut Oil& She Butter ve Biotin desteği içerin şampuan ve saç kremini kullandım. 


Yazının başında da bahsetmiştim, her zaman saçlarım soruluyordu ama bu seriyi denemeye başladıktan sonra daha fazla soru gelmeye başladı ve açıkçası görsellerde ben de kendi saçlarımı iyi gördüğüm ve iyi hissettiğim için , ürünleri de yeni bitirmişken incelemek istedim.
 •  İçeriklerine bakacak olursak Hindistan Cevizi Yağı  birkaç yıldır saç bakımında oldukça revaçta olan bir içerik, direk saf soğuk sıkım halini de ben tüm saçıma maske gibi uygulardım geçen yıl, saçlarıma genel bir bakım yapardım böylece. Nem etkisi yüksek denilse de benim kötü dönemime denk gelen saçlarım için yeterli nemi tek başına sağlayamıyordu tabi, onu da es geçmemek lazım . 
 • Shea butter nem konusunda hindistan cevizine oranla daha zengin bi içerik dolayısıyla iki içeriğin kombine edilmesini başarılı buldum. Saçlarıma etkilerinden de birazdan bahsedeceğim zaten .
 •  Biotin ise hem cilt hem saç hem tırnak için kullanılan bir madde, eczanelerde biotin haplarını bulabilirsiniz örneğin.
 • Bahsedilen ana içeriklerin etkileri ayrı ayrı başarılı. İçerikte bulunan diğer maddeler içinde üstteki göseli inceleyebilirsiniz
MARCH ANTHONT COCONUT OIL&SHE BUTTER ŞAMPUAN VE SAÇ KREMİNİN  BENİM SAÇIMDA ETKİLERİ

 •  Saç yapımdan bahsettim. İnce telli , yağlanmaya meyilli, saç uçları nispeten kuru ve hızlı yıpranan saçlarım var.
 •  Marc Anthony Hindistan Cevişi Yağı ve She Yağı serisi sampuan ve saç kreminde bulunan 'Nem İDDİASI' etki bakımından saçlarda beklenileni karşılıyor.  Saç dip ve uçlarında eş bir yumuşaklık elde ediyorsunuz . 
 •  Şampuan köpürme açısından diğer market şampuanlarından bence farklı değil. Yeterince köpürdüğünü düşünüyorum. Köpüren formülde şampuanları tercih etmiyorsanız bu durumu göz önünde bulundurabilirsiniz.
 • Diğer markalarda çoğu zaman aynı seriden  şampuan+saç kremi almam, kullanmam. Genel olarak saç kremlerini sevmiyorum daha çok maske tercih eden biriyim. Ancak Marc Anthony bu konuda beni yanıltarak bir arada kullanımı daha etkili bulmamı sağladı ve kendini sevdirdi. İkisi biyi birer ekip arkadaşı!
 • şampuan tek başına saça nem desteğini %30-40 oranlarında sağlayabiliyorken, saç kremiyle birlikte bu durum %70 lere kadar çıkıyor. Tabi kendi saçımdan yorumla.
 • Kesinlikle saç arındırıcı bir şampuan değil; diyelim yağ bakımı yapıyorsunuz ve saçınızdan arındırmak istiyorsunuz o zaman bu şampuandan yeterli temizleme ve arındırmayı görememeniz olası. Daha çok nem etkili olduğu için saçlarınızdan tüm yağı-kiri atacak bir formülü yok daha hassas bir temizleme sağladığını gördüm. Saçlarımı bol köpükleyip, tüm saçlarımı sıkıca geriye tarayıp , tepede bir topuz yaparım. Böyle günlerin ardından en az 3 yıkama yapmama rağmen iki kez saç diplerimde köpükten kalma kalıntılar ve ağırlık hissettim. Ve birden fazla kez olduğu için arındırma konusunda da bu detayı sizlerle paylaşmak istedim.
 •  Saç kremine gelirsek bir saç maskesi kadar saçlarınızı neme doyuracak , mükemmel bir destek ürün!
 • Yağlanma süresine etki açısından bakarsak , saçlarımı 3 günün sonuna kadar rahat kullandığımı söyleyebilirm. 
 • Saçlardaki genel delilik halini dizginleyip aşrı kabarmasını engelleyip, saç dalgalıysa güzel bir form verip , saç hacminden çalmadan nem vererek saçı en iyi haline getirmeye çalışıyor diyebilirim .
 •  Hacim konusunda şu an üçüncü günümden bildiriyorum , ilk yıkadığım güne çok yakın. 
Kısacası bu seriyi ben sevdimn, beni takip eden kesim de benim gibi saçlarımda olan olumlu değişimi farketti. Ek bir bakım saç yağlaması vs hiçbir şey yapmadım son dönemde. Birebir şampuan ve saç kremine ait etkilerdir yazıda yer alan yorumlarım.

3 yorum :