13 Mayıs 2020 Çarşamba

Huda Beauty Mercury Retrograde Far Paleti İncelemesi

Herkese selam; Huda Beauty biliyorsunuz ki son yılların popüler markalarından biri. Üst üste çıkardığı farklı renk kombinasyonlarına sahip far paletleri, rujları, sonrasında çıkardığı ten ürünleri de dahil olmak üzere tüm ürünleri ilgi gören bir marka. Elimde doğal tonlar içeren çok far paletim olduğu için bir çılgınlık yapıp bu paleti almak istedim. Kimileri için gereksiz olabilecek ama benim sevdiğim bir renk öyküsüne sahip Mercury Retrograde Far Plaetini gelin hep birlikte inceleyelim.


Geçtiğimiz yıllarda çok fazla yüksek fiyatlı far paleti deneyimim olmadı sanıyorum kendi oluşturduğum Mac paletim dışında. Markanın sahibi olan Huda Kattan ve ekibinin ambalaj tasarımlarına oldukça önem verdiği net bir şekilde görülüyor. Holografik bir dış kutuyla gelen bu paletin kendi dış çerçevesinde koruyucu bir kaplama var, ben hala çizilmelere karşı koruması açısından onu çıkarmadım, aylar oldu. Görselde kabarcıklardan biraz belli oluyor. Paletin haznesi uygun fiyatlı far paletlerine kıyasla oldukça ağır, kaliteli bir metaryalden yapıldığını hissedebiliyorsunuz. 


Far paletinin bir yüzünde ayna bulunuyor, kendi ayarındaki diğer markaların yaptığından farklı olarak içerisinden bir uygulama fırçası çıkmıyor. Toplamda 18 far içeren Mercury Retrograde paleti, farklı dokulardaki 4 far yapısı ile zeginleştirilmiş. Bunlardan 9 tanesi mat, 6 tanesi yüksek ışıltılı kremsi metalik, 1 glitter yapıda ve 2 adet tam opak olmayan yansımalı rengimiz var.Genel olarak baktığımızda renkler; hem günlük hem gece makyajları yapabileceğimiz gibi elimizde ki diğer farlarla kombinleyip çok çeşitli göz makyajları çıkartabiliriz. Özellikle Türkiye uygub fiyatlı markalar standardında düşünürsek palette bulunan bazı renkleri muadil olarak uygun fiyata bulmak imkansızla eşdeğer. Paleti sevmemin bir diğer nedeni de bu oldu açıkçası. Aynı tonlar ve aynı yapılardan sıkılmaya başlamıştım. Favori renklerime geçmeden önce renklere birde yakından göz atalım..Renkler soldan sağa sırasıyla;
COSMİC : açık orta bir pembe ama biraz soğuk altton eşlik ediyor. Yapısı aşırı kremsi değil göze toz olarak transfer oluyor. örtücülüğü oldukça iyi, ikinci katta tam örtücülük. Göz kapağında çizgilenmeden 6-7 saat götürüyor.

UTOPIA: orta bir mercan rengi sıcak tonlu ve mat bitişli. Geçiş rengi olarak ideal.

ULRTA VİOLET: Açık-orta soğuk alttonlu ve parıltılar içeren metalik bitişli bir far.

NEBULA : orta-koyu soğuk alttonlu bir lavanta rengi içerisinde gümüş, altın ve mor simler var gibi. benim palette ki ilk favorim ve renk olarak çok alternatifi olmayan bir ton. Far yapı itibariyle yarı opak ve glitterımsı olduğu için fırçadan ziyade parmak uygulamasıyla daha iyi sonuç veriyor. Ve kat kat uygulama da oraklığı arttırabiliyorsunuz. Renkte tam örtücülük sağlanıyor. 

MERCURY : bu renk mavi-yeşil koyu parıltılar içeren bir renk. Yapısı oldukça kremsi, uygularken göz sonlarında eşit dağılımda biraz zorluk çıkarsa bile yine de fazla uğraştırmıyor. 

HAZE: Orta su yeşili bu da mat bitişli bir renk. rengi gözde oldukça net alabildim ben tabi baz her zaman kullanıyorum artık kullanmayan kalmamıştır o kadar iç içe geçtik ki makyaj konularıyla. Yapısı biraz kuru hissedilebilir sadece göz kapakları kuru kişiler özellikle.


OFF BALANCE : bu renk sıcak alttonlu orta bir pembe ve mat bitişli. 

GALAXY : İçinde pembelik bulunan , metalik yansımalı , açık bir renk. Fotoğrafta daha koyu görünmesine karşın, böyle gözleri daha ydınlık daha canlı göstermek için kullanabileceğiniz türden bir renk. İkinci favori rengm, günlük hayat içi hem kullanışlı hem yansımalarıyla sıradanlıktan çıkan bir ton.

LİBRA : Orta, mat lavanta rengi . güzel karışıyor , iyi renk veriyor. 

CRASH: Doğal bir gül kurusu rengi, mat.

MOMENTUM: Bu renk ambalajda direk ten rengi gibi görünse de turuncu alttonlu orta bej gibi bişi, tüm göz kapağına uygulamaya kalktım, o sıcak alt ton çok sırıttı. Daha çok böyle geçiş renklerini, dış köşeleri yumuşatmak için kullanılabilecek bir renk.

SUPERMOON : Bu da oldukça açık içerinde sim var gibi, yansılamlı olarak geçen yapıdaki renklerden biri, çok opak değil ve yapısı biraz kuru geldi. Yansımasını gözde bam bam gösterebilen ir renk ve yapı olmamış, Parmaklarla uygulama da bile gözde biraz partiküllü göründüğünü söyleyebilirim. Oturmak biraz zor. Baska renkler üzerine yansıma vermesi için falan kullandım birkaç kez.


VORTEX: Soğuk alttonlu, mat koyu bir mor.  biraz dağılımında sıkıntı var ve yapısı kuru sayılır. 

HOT MESS: Kırmızı ve fuşya arasında kalmış soğuk alttonlu bir renk yine.

SUPERNOVA: Pembe yansımalar içeren kızıl-bakır bir renk. Görselde makinem çok iyi olmadığı için o ışıltı o yansıma net görünmese de bu da paletin farklı diyebileceğim renklerinden biri, kesinlikle sıradan değil. Kahve gözlere çok yakışıyor :)

KARMA : Orta- koyu mercan renginde mat yapı da . Bu renkler yerine bir tam turuncu ekleselerniş olurmuş, üst sırada bir mercan tonumuz daha vardı çünkü.
 
GOLD GLİTCH : Bu içinde kahve altton ve altın-pembe yansımalar bulunduran açık bakır rengi. Yapısı tam opak, en iyi uygulamayı veren farlardan biri.

FRAZZLED : İçinde yeşil yansımalar bulunan orta bakır rengi.Favori rengim NEBULA ve UTOPİA renkleriyle yaptığım bir makyajdı.


Bunu da yine Mercury Retrograde Far Paleti ile yapmıştım.Huda Beauty markasına ait ürünleri Sephora mağazalarından labilirsiniz. Ben indirimle 370 e almıştım, şimdi ki satış fiyatı ise 480 civarı. Umarım bu inceleme hoşunuza gitmiştir. Kendizie cici bakın!Hiç yorum yok :

Yorum Gönder