20 Aralık 2015 Pazar

Anastasia Beverly Hills Dipbrow Pomade / Soft Brown Yorumu

Merhaba arkadaşlar.
Bugün sizlere dünyaca ünlü bir markanın yine bir o kadar ün yapmış bir ürününü tanıtacağım.

Anastasia Beverly Hills Dipbrow Pomade / Soft Brown
Anastasia Beverly Hills Kaş Pomadı / Soft Brown

Anastasia-Beverly-Hills-Dipbrow-Pomade-Soft-Brown-Yorumu

Anastasia Beverly Hills zaten yotuberlar arasında oldukça meşhur özellikle kaş kalemleriyle/ kaş ürünleriyle tanınmış olsa da son zamanlarda likit mat rujlarını da fazlasıyla görüyorum sanal plarformlarda. Anastasia Beverly Hills biraz high end markalara giriyor sanırım. Kaş pomadını 4 ay önce kadar yurtdışından 40-50 lira gibi bir fiyata almıştım, instagramda 80-100 arası fiyat veren hesapları da eklemek lazım tabi. Neyse..

Anastasia-Beverly-Hills-Dipbrow-Pomade-Soft-Brown-Yorumu

Anastasia Beverly Hills Dipbrow Pomade'in ambalajı oldukça kaliteli. Şık mı şık minik bir kavanozda geliyor ürün. Kapağında markanın amblemi yer alıyor. Ürün 4 gr öyle minik bir rakam ama aylardır kullanıyorum ve bu duruma ancak getirebildim. 

Anastasia-Beverly-Hills-Dipbrow-Pomade-Soft-Brown-Yorumu

Sürümü çok kolay, yapısı krem farlar gibi . İlk kullandığım zamanlar tek bir dokunuşta fırçaya gelen ürün az bile olsa pigmentasyonu fazlaydı; incelterek kullanıyordum.  Şimdiler de biraz daha kuru bir yapısı olsa da ne sürüşte ne performansta bir sıkıntı görmedim.

Anastasia-Beverly-Hills-Dipbrow-Pomade-Soft-Brown-Yorumu

Bu tarz krem yapıda ürünleri kullanırken (belki biraz jel eyelinerlara bile benzetebiliriz), ürüne ve kaşlara daha fazla hakim olabilmek için daha tok ve daha kısa fırçalar kullanmalıyız. Örneğin Real Techniques/ Starter Set  içinden çıkan kaş fırçası ile çok başarılı sonuç alamıyorum. Fırçanın biraz yayılan bir yapısı var. Anastasia Beverly Hills Kaş Pomadı zamanla biraz settleştiğinden bu fırçayla hem almak hem uygulamak çok zahmetli. İnce kaçlarınız varsa daha da zor olabilir.

Missha'nın Kaş Fırçasını ise bu konuda çok başarılı buldum. 10 liralık fiyatını düşünürsek, bir tane daha alsam fena olmaz diyorum. Gerçekten ürünü tutuşu, kaşa verişi, dağılmayışı ve hat çizmeye müsait sert ama acıtmayan yapısıyla en çok bu fırçayı kullnıyorum.

Anastasia-Beverly-Hills-Dipbrow-Pomade-Soft-Brown-Yorumu

Anastasia Beverly Hills Dipbrow Pomade 'in rengine gelecek olursak adından anlaşılacağı üzere Soft Brown / Soft bir kahve. Sıcak bir kahve olarak tanımlayamam ama soğukta değil. İkisinin arasında bir ton. Kaşımı yakından çektiğim resimlerde biraz sıcak bir yansıma var, belki de benim makinemden kaynaklanıyordur. Makyajda genel duruşu ise oldukça doğal. Kaşlarımı doldurduğumu anlamayan çok insan oluyor. Anastasia Beverly Hills Dipbrow Pomade/Soft Brown renginin tenim üzerinde yoğun ve daha az sürülmüş hali aşağıdaki gibi; 

Anastasia-Beverly-Hills-Dipbrow-Pomade-Soft-Brown-Yorumu

Kalıcılık olarak gün boyu(8-9 saat) sizinle kalacak bir ürün. Duşta bile çıkmadığını görebilirsiniz bazen. İncitmeden tek fazlı yada çift fazlı ürünlerle yavaş bir ovalamayla çıkarabilirsiniz. Sadece biraz özenli bir temizlik istiyor kendisi :)

Ben kaşlarımı aldırmadığım için dağınık bölgelere de sürüp daha da berbat edeceğim korkusuna kapılyıorum bazen. Siz kaşlarınızı aldırıyorsanız daha rahat uygulama yaparsınız. Aynı zamanda kaşlarınız sorunluysa çok boşluğunuz varsa bu ürünle kaş çizimi de yapabilirsiniz. Buna dair bir çok video mevcut youtube da . Yoktan kaş var ediyorlar bu ve benzeri ürünlerle.
Anastasia-Beverly-Hills-Dipbrow-Pomade-Soft-Brown-Yorumu
Burda gösterebilmek adına biraz yoğun uygulama yaptım. Üstte ki fotoğraflardan anlaşıldığı üzere birazda olsa sıcak yansımayı görebiliyorsunuzdur benim gibi.

Anastasia-Beverly-Hills-Dipbrow-Pomade-Soft-Brown-YorumuAnastasia-Beverly-Hills-Dipbrow-Pomade-Soft-Brown-YorumuAnastasia-Beverly-Hills-Dipbrow-Pomade-Soft-Brown-YorumuAnastasia-Beverly-Hills-Dipbrow-Pomade-Soft-Brown-Yorumu

Genel görünüme bakarsanız da Anastasia Beverly Hills Dipbrow Pomade/Soft Brown renginin doğal bitişini daha iyi anlarsınız diye düşünüyorum. Ben her açıdan çok çok memnun kaldım.

Renk seçenekleri konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz, kafanız karışabilir. Ben kaş rengimi biraz kırsın istediğimden Soft Brown rengini tercih ettim. Sizde kumralsanız ve benim gibi bir işlem yapacaksanız bu renk oldukça güzel bir geçiş sağlıyor. Bir tık daha koyu isterseniz daha küllü bir ton olan Medium Brown rengi var. 

Anastasia-Beverly-Hills-Dipbrow-Pomade-Soft-Brown-Yorumu

Renk seçimi tamamen size kalmış. Yukarda ki örneğe bakın benimde kullandığım soft brown rengini kullandığı resimde bir şarısına gidecek kadar açık durmuş renk; işte bu nokta da sizin kaş renginiz, beklentinize göre renk seçimi çok farklı olabilir. Daha dramatik veya daha silik kaşlar tercih edebilirsiniz. Bunları göz önünde bulundurup renk seçmekte fayda var.

Benim Anastasia Beverly Hills Dipbrow Pomade / Soft Brown hakkında düşüncelerim bu şekildeydi. Siz bu ürünü kullandınız mı? Düşünceleriniz neler?  Bende duruşu nasıl olmuş sizce?4 yorum :

 1. Duruşu çok hoş, güle güle kullan.

  YanıtlaSil
 2. Benim kaslarim kalin ve siyah. Kalemle ve farla boyarken epey sıkınti yasiyorum. Renk secenekleri az oluyor ve onlari uygulamasi da zor. Kasim birazcik cok hafiften seyrek gibi. Cogu kisi kasini boyamana gerek yok diyor ama makyajim fazla sonuk kaliyor. Zaten kas rimelleri koyu renkler uretmiyor. Ebony veya granit rengini almayi dusunuyorum fakat kaslarim yuzunden cok kotu durmasindan korkuyorum. Sizce ne yapmaliyim?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba ben çok aşırı sınırları belirgin kaşları sevmediğim ve hali hazırda dağınık kaşlara sahip olduğum için uzun dönemde bu ürünü o kadar çok sevmediğime kanaat getirdim ☺ siz bilirsiniz o şekilde kaşları seviyorsanız ve vakit ayırır ince bir işcilikle kaşlarımı boyarım diyorsanız alın. Benim çekmecemde bekliyor.

   Sil