3 Temmuz 2016 Pazar

İNCELEME | Rival De Loop Young BB Kapatıcı-Light Rengi

Merhaba arkadaşlar.
3 aylık bir ayrılıktan sonra tekrar burdayım!
Blogumu, sizi, yeni ürünler denemeyi sevdiğimi ve özlediğimi farkettim. Her zaman aynı hevesle aynı tutkuyla birşeye bağlı kalamıyoruz malesef, benim içinde durum böyleydi. Daha doğrusu önceliklerim fazlasıyla değişmişti, üniversitede derslerim, yapacak işlerim çok yoğundu. Bir ara vermek bana iyi geldi. Yine belki çok sık yazamayacağım bununla birlikte blogum benim çocuğum gibi, bir yanım hep blogumda, gerçek hayatta işler böyle ilerlemesede.

Yeni ve profesyonel bir makinem var artık ve çekimlerim çok daha detaylı olacak. Bu kısa sohbetten sonra size bugün kapatıcı arayışlarım sırasında Rossmann mağazalarında karşılaştığım Rival De Loop Bb Kapatıcı'nın Light renginden bahsetmek istiyorum. Kozmetik alanında benim için en önemli ürünlerden biri göz altı kapatıcıları.. Kimine göre sorunsuz bana göre gerçekten sorunlu göz altlarım var. Küçükken sağ göz pınarımı, ordaki çökük alanı örgü şişi ile zedelemişim. O yüzden hem damarlı görünüm hemde yeşillik var pınar kısmında. Hal böyle olunca yorgun gözüküyorum. Yaklaşık10 kapatıcı denedim sanırım, daha fazlada olabilir. Burda yazısını yazmış olduğum diğer kapatıcı yazılarını okumak isterseniz isimleri üzerine tıklayıp, inceleme yazılarına giidebilirsiniz.


Rival De Loop Young BB Corrector 3in1- 01 Light
Rival De Loop Young BB Kapatıcı

Rival De Loop Young BB Corrector 3in1- 01 Light 

Ben göz altı kapatıcısından ne bekliyorum?
Göz altlarım ne çok kuru ne yağlı, çok nemli değil orta halli bir derim var. Bunun için kullanacağım ürünün göz altı derimi germemesi, çok kurutmaması, altına renk düzenleyici kullanmayı gerektirmeden yeteri miktarda damarlarımı kapatması. Homojen dağılması ve gün içinde yol yol olup dağılmaya meyil vermemesi.

Rival De Loop Young BB Kapatıcı'yı almak isteme sebebim, Maybelline Age Rewind gibi sünger başlığa sahip olmasıydı. Belki iyi olabilir, fiyatıda uygun, ne kaybederim ki diye düşünerek bu kapatıcıyı sepete attım. 

Aslında üstündeki süngerin hiç bir işlevi yok, hatta bakteriler için yuva olabilecek bir yapısı var. Rival De Loop Young BB Kapatıcı'nın sünger başlığının ortasında ufak bir delik var. Kapatıcıyı tüpün alt kısmından sıkıyoruz ve sünger başlığa ürün gelmiş oluyor.

Kapatıcının yapışı akışkan ve tok olmayan bir yapısı var.


Rival De Loop BB Kapatıcı'nın Light rengi pembe alttonlu oldukça açık bir renk, hafif bir ürün.

Rival De Loop Young BB Corrector 3in1- 01 Light
Rival De Loop Young BB Corrector 3in1- 01 Light

Rival De Loop BB Kapatıcı'nın benim için kapatıcılığı yeterli gelmediği gibi kullanabilirdim belki ancak bu ürün hem homojen dağılmıyor hemde göz altına garip bir şekilde oturmuyor, sabitlenmiyor. Şöyle bir elinizi gezdirdiğinizde tüm ürün dağılıp gidiyor. O yüzden göz altında fotoğraflayamıyorum görüntüsünü. Birazda pütür pütür görünüyor. Daha sert ve pürüzsüz alanlarda kaş sınırları yada gördüğünüz bilek içi gibi, göz altına nispeten daha iyi duruyor. Hafifte aydınlık bir bitişi var.


Rival De Loop BB Kapatıcı 8 ml olarak satılıyor, 6 aylık kullanım ömrü var ve fiyatı 5-7 lira civarında. Bence kullanışsız bir ürün, göz altında sorun olmayanlar ama hafif aydınlık görüntü isteyenler belki sevebilirler.

7 yorum :

 1. Yanıtlar
  1. Yazının en başında bahsetmiştim, Rossmandan aldım.

   Sil
 2. Yanıtlar
  1. Evet, keşke çabuk sabitlenen bir ürün olsaymış o zaman daha çok sevebilirdim

   Sil
 3. Denedim malesef hicbir sekilde kapatmadi bes kat ust uste surup denesem bile yine kapamadi hicbir sey surmemisim gibiydi ben de fondoten olarak belki kullanirim dusuncesiyle tutuyorum baya pisman olmustumben bu urunu aldigima malesef.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kapatıcılık özelliği malesef yok gibi bişey bence oda ürünün sabitlenme sıkıntısından kaynaklanıyor ✋🏼 artık napalım bi şekilde değerlendireceğiz

   Sil
 4. Çok değişik ve güzel bir ürüne benziyor ^^

  YanıtlaSil