1 Eylül 2016 Perşembe

LookByPipa | Lash Unlimited Long Lash Mascara - 10 ₺ altında rimel

Merhaba arkadaşlar.
Nasılsınız?
Temelli olmasa da 'Geri Döndüm!' demek istiyorum, bu ufacık kelimeler bile o kadar mutlu ediyor ki beni, burayı, yazılarımı, yazılarınızı çok özledim. Lafı fazla uzatmadan bugün ki ürünüme geçmek istiyorum.

LookByPipa | Unlimited Long Lash Mascara

Öncelikle şu konuya değinmek istiyorum. Bu maskarayı bir arkadaşım Viyana'dan getirdi. Sanıyorum Viyana'nın kendi markalarından biriymiş, bizde ki Flormar ve Golden Rose gibi. Ve yaklaşık 3 dolar gibi bir fiyatı var. Arkadaşım stoklamış bile, nedenini merak ediyorsanız yazının devamına alalım sizi.


Başlangıçta 'AL BENİ!!' diye bağıran ambalajından bahsetmek istiyorum. Gerçekten canlı,rimel standına baktığınızda dikkatinizi çekecek bir tonu var. Hele pembe severler şüphesiz bu renkte bir maskarayı makyaj çekmecelerinde bulundurmak isteyeceklerdir. Maskaranın genel özelliklerinden bahsedecek olursam;  9ml'lik bir tüpte klasik 6 ay kullanım süresi ile geliyor.


Unlimited Long Lash maskaranın fırçası, bilindik kıl fırça dizaynında, ilk bakışta çok sıradan geliyor. Hatta ilk denemek istediğim zaman, önyargılıydım. Çünkü hiç bir zaman maskarada kıl fırça yapısını sevebilen, anlaşabilen bir insan olmadım. Bu yüzden tercihlerimi hep plastik fırçalardan yana kullanırım. Bu ürünü daha doğrusu fırçasını gördüğüm ilk an 'Merhaba, evet biliyorum şimdi seni kullanacağım ve kirpiklerimi deli gibi birbirine yapıştırıp, örümcek bacağına çevireceksin..' gibi düşünceler sarmıştı her yanımı. Yine de denemekten zarar gelmezdi. Başladım sürmeye ve kullandığım süre boyunca gözlemlediklerim şu şekilde ;
 • İlk sürüşümde ilk farkettiğim şey fırçanın kirpikleri nasıl iyi kavradığı oldu. Cidden dipten uca ürünü homojen bir şekilde yerleştirdiğini görüyorsunuz.
 • Fırça yapısı uca doğru daralıyor, bu sebeple;  iyi bir fırça yapısı yada benim kirpik-göz şeklime uygun olduğu için göz pınarlarının en iç kısmı ve dışta kalan kirpiklere ulaşmakta büyük bir kolaylık sağladığını söyleyebilirim. 
 • Yine o daralan fırça yapısı ile alt kirpiklere tene bulaşmadan güzel bir uygulama yapabiliyorsunuz.
 • Kirpiklerime 2 haftadır(sanıyorum) kirpik kıvırıcı kullanmıyorum, bu rimelin tutuşu muazzam olduğu için kirpikleri kaldırmada da başarılı.
 • Rimelin genel özelliğine değinecek olursam, hem hacim hem uzunluk ama daha çok hacim veren bir ürün.
 • Kat kat uygulamaya müsait ve kirpiklerinizi birbirinize kolay kolay yapıştırmıyor.


Benim kirpiklerim hafif cılız ve orta gürlükte uzunlukları da keza öyle. Bir rimelden beklentim kirpiklerime hacim sağlayacaksa bunu 3-4 kirpiği bir araya yapıştırıp yapmasından ziyade tek tek ayırarak yapması. Maskarayı size göstermek için özensiz sürdüm, makyaj yapıldığı zaman(göz ve ten) çok daha iyi duyduğunun garantisini verebilirim. Sürdüğüm ilk gün maskarımı soran arkadaşlarım oldu, hatta 'Bu kirpikler tek bir maskarayla mı böyle oldu?' diyen vardı.

Resimlerde tek kat uygulanmış halini görüyorsunuz, bende ki ürün oldukça kıvamlı halde şu an.. Yapısı ıslaktan kısa bir sürede yoğun haline geçen bir rimel bence, normal maskaralara göre devamlı kullanımda 1-2 ayda(yani daha hızlı) bitecek bir ürüne benziyor.Makyaj Temizleyici jel ile bile çok kolay temizleniyor ve kolay kolay dökülme yapmıyor, ovuşturmazsanız, yada baskı uygulamazsanız.


LookByPipa | Lash Unlimited Long Lash Mascara benim denemekten haz aldığım bir ürün oldu. Bitene kadar kullanacağımdan emin olabilirsiniz. 10 ₺ kadar olduğunu düşünürsek, fiyat-performans olarak gerçekten iyi bir ürün. Arkadaşımın söylediğine göre Viyana'da kuzenleri vs çok fazla kişi bu maskarayı kullanıyormuş, onların tavsiyesiyle almış. Bayağı sevilen bir maskara diyebiliriz.

Son olarak blog görsellerim ve renkleri iyi mi acaba? Bir fikrinizi alsam? Özellikle makyaj çekimlerini halledemiyorum bir türlü Canon Eos 650D kullanıyorum. Çekim için tavsiyeleriniz, favori ayarlarınız vs varsa ve benimle paylaşabilirseniz çok mutlu olurum.

Hepinize okuduğunuz için teşekkür ederim . Bir sonraki yazıda görüşürüz!

3 yorum :

 1. Mervecim yazında, fotoğraflarında çok güzel - kirpikler de öyle ^^ çok yakışmış ve gayet güzel görünüyor burada olsa alırdım mutlaka- ve dediğin gibi ambalajın albenisi var :) eline sağlık <3

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim 🙆🏻 bende sevdim rimeli, özellikle ambalajını.

   Sil
 2. Mervecim çekimlerin çok güzel olmuş.Maskara da çok doğal durmuş.

  YanıtlaSil