7 Eylül 2016 Çarşamba

LOREAL | Color Rich Matte 640-Erotique Ruj

Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere son zamanlarda sık kullandığım bir rujdan bahsetmek istiyorum. İnstagram'da Erotique çılgınlığı herkesi sardı, aslında benimde çok çok önce gördüğüm bir üründü ama o zaman o kadar da çekici gelmemişti, tam almak istiyordum ki ablam; EgeGüzeli bana doğumgünümde hediye olarak gönderdi.

LOREAL | Color Rich Matte 640-Erotique Ruj


Loreal, 640 numaralı Erotique isimli bu ruj Color Rich Matte serisine ait mat bir ruj.  Mat  rujlar kategorisinde olabilecek en iyi yapı kombinasyonu bu seride olabilir sanırım. 


Wet in Wild Megalast Mat Ruj'ları bilirsiniz, onlarda ki tebeşirimsi yapı Loreal rujda kadifemsi, daha kaygan bir yapı olarak karşımıza çıkıyor. Wet in Wild Mega Last Mat Ruj serisindeki renkleri kullandığım zamanlar sürüm olarak zorlanmıyordum ancak dudakta duruşunu bir türlü beğenemiyordum. Bir emanet, bir kalıp gibi durması ve varlığını rahatsız bir şekilde hissettirmesi sebebiyle onları çok fazla kullanamadım.


Loreal Color Rich rujlardan Erotiqe renginde ise yapı muazzam. Yeterli yumuşaklık, minimum eforla güzel bir sürüş ve dudakla bütün duran bir sonuç elde edebiliyorsunuz.

Altın yansımalı ambalajı, sağlam oturan kapağı ve zorlasak bile silinmeyecek kabartma Loreal yazısı ile şık bir ürün izlenimi veriyor. Sadece yaz ayında olmamızın etkisi olabilir, ruju mekanizmadan içeri alırken ve çıkartırken iç-uç kısma bulaşma yaptığına şahit oldum. Çok rahatsız edici bulmasam da belirtmekte fayda var.


Loreal Color Rich  Erotique  rujun rengi ismiyle tezat oluşturabilecek bir renk bence. Erotique değil kesinlikle daha masumane, arka raflarda kalan o dikkat çekmeyen renklerden biri. Sıradan kelimesini kullanmak istemiyorum bununla birlikte çok 'Wouwww!' luk, koleksiyonumsu bir renk değil. İçinde canlılık barındıran orta tonda  gül kurumsu bir pembe. Ve aslında rujlar olduğundan daha farklı bir renge bürünür dudaklarımda daha koyu olur. Loreal Color Rich Erotique rujunda ise bu farklılaşma çok olmadı.


Kalıcılık bir 'Likit Mat Rujlar' kadar olamaz tabi ki. Yinede klasik satin yada daha önce kullandığım mat yapıdaki rujlara oranla bir tık daha fazla.  Birde sizin dudaklarınızın şekli, ne ölçüde yalayıp ruju yediğiniz de önemli. Ben ruju yalayarak kendi kendine bitirenlerdenim, evet bu şekilde söyleyince biraz tuhaf kaçıyor olabilir. Hiç şaşmaz, her zaman ilk dudaklarımın iç kısımları gider ve yalamak için biraz dışta kalan çerçevede ruj olduğu gibi kalır. Bu rujda da aynı şekilde sadece diğerlerine oranla daha yavaş hızda ilerledi bu durum. İkinci bir örnek, kuzenim dudaklarını hiç yalamaz, en azından ben öyle gözlemledim. O sürdüğünde bu ruj veya başka bir ruj olsun rahat 4-5 saat götürür onu. Tamamen kişisel bir durum kalıcılık olayı benim fikrimce ve ortalama 2-2,5 saati bu rujla  rahat çıkarabildiğimi söyleyebilirim.

Dudakları neredeyse hiç kurutmuyor, dudakla güzel bütünleşiyor ve çizgileri çok aşırı belirginleştirmiyor. Son eklemek istediğim nokta ise her ne kadar mat bir ruj olsada yapısındaki yumuşaklıktan kaynaklı sürdükten sonra dudak sınırları dışına taşabilecek bir yapı var biraz o yüzden çerçeve için bir dudak kalemi kullanmanız hem kalıcılık hem sabit tutma açısından faydalı olabilir.


LOREAL | Color Rich Matte 640-Erotique Ruj'un açık buğday tenimde duruşu yukarıdaki gibidir. Ton güzel bir ton, çoğu kişiye gidebilecek bir renk. Hem günlük hem gece kullanım için ideal. Farklı göz veya ten makyajlarına eşlik edebilecek ortalıkta bir renk.

LOREAL | Color Rich Matte 640-Erotique Ruj'u GRATİS mağazalarında indirim döneminde 20-25 civarına bulabilirsiniz. Ruj fanıysanız denenebilir, bir tane olsun herşeyle gitsin diyenlerdenseniz yine bu renge bakmanızda fayda olabilir. Okuduğunuz için teşekkür ederim. Hoş Kalın!

11 yorum :

 1. Vallaha sende çok güzel duruyor bu renk. Güle güle kullan canım rujunu indirim de alınası rujlardan diyorsun yani:) ruj yeme konusu bendede orta kısım açılıyor bu yüzden rujun dudağını örtmüyor diyen bile oldu:)) ki o sırada yemek yemekle meşguldüm, illaki açılıyor hele yağlı bir yemekse çıkmamasına imkan yokki zaten yeme içme ile bir çok ruj açılma yapar. Ruj fanı değilim ama gündüz yada gece kullanılabilecek bir renk gibi geldi bana.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet kullanışlı bir renk, onu bu kadar ünlü yapanda bu bence 👍🏻

   Sil
 2. En en en sevdiğim ruj diyebilirim, süren ve memnun kalmayan hiçbir arkadaşım olmadı :)

  Size de çok yakışmış.

  Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende seviyorum, kullanan arkadaşlarımsa aynı şekilde beğendi ❤️👍🏻

   Sil
 3. benim favori renk tonlarımdan hazır indirimler başlamışken bakmak gerek. Sana ayrıca çok yakışmış.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederimmmm, kesinlikle imdirimde bakılmalı 🙆🏻

   Sil
 4. loreal rujları gereksiz pahalı buluyorum indirimde de alıp denemek içimden gelmiyor :-((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bende normalde bir ruja 25 tl vermezdim belki ama bu rujdaki yapı o fiyatı hakediyor bence.

   Sil
 5. Hiç güzel değil

  YanıtlaSil
 6. Güzel renk size de cok yakismis 👌

  YanıtlaSil